skip to Main Content

(Видео) Меркел почна неконтролирано да се тресе за време на церемонија во Берлин

(Видео) Меркел почна неконтролирано да се тресе за време на церемонија во Берлин
  • 18.06.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел неконтролирано се тресеше за време на церемонијата во Берлин во чест на новиот украински претседател Володимир Зеленски.

По низата реакции на социјалните мрежи и самата Канцеларка потврди дека и се слошило, односно рече дека дехидрирала и затоа се тресела.

Back To Top