skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Британија: Го поддржуваме Гуаидо, изборите во 2018 не беа фер

Британија: Го поддржуваме Гуаидо, изборите во 2018 не беа фер
  • 24.01.2019

Британија го поддржува опозицскиот лидер на Венецуела Хуан Гуаидо како претседател на демократски избраното Национално собрание, соопшти денеска портпаролот на британската премиерка Тереза Меј, истакнувајќи дека претседателските избори одржани во Венецуела во 2018 ние беа ниту слободни, ниту фер.

– Во целост го поддржуваме демократски избраното Национално собрание со Хуан Гуаидо како претседател, истакна портпаролот.

Според него, Британија ја смета за сосема неприфатлива одлуката на Венецуела за прекин на дипломатските односи со САД.

Back To Top