skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон
  • 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо  по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета.

Само 23 отсто од населението во  Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – Севипоф и Опинионеу.

За една година таа цифра е намалена за 13 отсто.

Освен тоа, само 25 отсто анкетирани имаат доверба во премиерот Едуард Филип.

Од средината на ноември Франција е зафатена од протести на „Жолтите елеци“ во кои демонстрантите често влегуваат во судири со полицијата. Во Париз денеска се очекува распоредување на околу 80.000 припадници на силите за безбедност во очекуавње нови протести на Жолтите елеци.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top