skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон

Анкета: Голем пад на довербата во францускиот претседател Емануел Макрон
  • 12.01.2019

Довербата во францускиот претседател Емануел Макрон се намалува со брзо темпо  по протестите на „Жолтите елеци“, се нагласува во резултати од анкета.

Само 23 отсто од населението во  Франција има доверба во Макрон, според анкета на два института – Севипоф и Опинионеу.

За една година таа цифра е намалена за 13 отсто.

Освен тоа, само 25 отсто анкетирани имаат доверба во премиерот Едуард Филип.

Од средината на ноември Франција е зафатена од протести на „Жолтите елеци“ во кои демонстрантите често влегуваат во судири со полицијата. Во Париз денеска се очекува распоредување на околу 80.000 припадници на силите за безбедност во очекуавње нови протести на Жолтите елеци.

Back To Top