skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Сенаторот Мекејн го прекинува лекувањето против тумор на мозокот

Сенаторот Мекејн го прекинува лекувањето против тумор на мозокот
  • 24.08.2018

Американскиот сенатор Џон Мекејн одлучи да го прекине лекувањето од агресивна форма на тумор на мозокот, соопшти денеска неговото семејство, една година откако виетнамскиот воен ветеран соопшти за својата болест.

– Џон надмина очекувањата за преживување со болеста, соопшти неговото семејство и додаде дека болеста напредува и возраста на Мекејн – 81 години, го натерала да престане со лекувањето на „агресивен глиобластом”.

Мекејн е сенатор од Аризона.

Back To Top