skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Сенаторот Мекејн го прекинува лекувањето против тумор на мозокот

Сенаторот Мекејн го прекинува лекувањето против тумор на мозокот
  • 24.08.2018

Американскиот сенатор Џон Мекејн одлучи да го прекине лекувањето од агресивна форма на тумор на мозокот, соопшти денеска неговото семејство, една година откако виетнамскиот воен ветеран соопшти за својата болест.

– Џон надмина очекувањата за преживување со болеста, соопшти неговото семејство и додаде дека болеста напредува и возраста на Мекејн – 81 години, го натерала да престане со лекувањето на „агресивен глиобластом”.

Мекејн е сенатор од Аризона.

Back To Top