skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Сингур и Ноел во јуниорското финале на Вимблдон

Сингур и Ноел во јуниорското финале на Вимблдон
  • 12.07.2019

Украинаката Снигур односно Американката Ноел се двете финалистки на овогодинешниот Вимблдон во женска конкуренција, категорија Јуниорки. Сингур беше подобра од фаворизираната Американка Ема Наваро со 6:3 и 6:0 по сетови, додека пак Ноел ја совлада Французинката Пари исто така по сетови 2:0, 6:1 и 6:0.

Со ова не се остварија предвидувањата дека во јуниорското финале ќе настапат две американки затоа што Сингур реално покажа далеку повеќе на овој меч одколку Наваро.

 

Back To Top