skip to Main Content

Сингур и Ноел во јуниорското финале на Вимблдон

Сингур и Ноел во јуниорското финале на Вимблдон
  • 12.07.2019

Украинаката Снигур односно Американката Ноел се двете финалистки на овогодинешниот Вимблдон во женска конкуренција, категорија Јуниорки. Сингур беше подобра од фаворизираната Американка Ема Наваро со 6:3 и 6:0 по сетови, додека пак Ноел ја совлада Французинката Пари исто така по сетови 2:0, 6:1 и 6:0.

Со ова не се остварија предвидувањата дека во јуниорското финале ќе настапат две американки затоа што Сингур реално покажа далеку повеќе на овој меч одколку Наваро.

 

Back To Top