skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

И Диего Годин го одби Манчестер Јунајтед

И Диего Годин го одби Манчестер Јунајтед
  • 09.08.2018

Манчестер Јунајтед никако да привлече дефанзивец во своите редови.

По неуспешните обиди со Тоби Алдервеирелд, Јери Мина и Џером Боатенг, последниот кој го одби Мурињо е капитенот на Атлетико Мадрид, Диего Годин.

И покрај тоа што Јунајтед испратиле понуда од 150 000 фунти неделна плата, далеку повисока од онаа што ја заработува во Атлетико Мадрид, сепак самиот Годин не се согласил да ја менува средината, затоа што Атлетико има долгорочни планови со него.

Иако има 32 години, планираат да му го продолжат договорот, кој истекува идниот јуни.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top