skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Љупче Дориев од Академија Пандев: Подготвени сме, ова е историски момент за нас (ВИДЕО)

Љупче Дориев од Академија Пандев: Подготвени сме, ова е историски момент за нас (ВИДЕО)
  • 22.05.2019

Вечерва во почеток од 18:30 часот започнува 27-то издание од фудбалскиот куп на Р.С. Македонија.

Противници се Македонија ЃП и Академија Пандев, кои ќе имаат шанса за прва титула оваа година.

Најдобриот играч на фудбалскиот клуб од Струмица, Љупче Дориев вели дека се подготвени и дека ова е историски момент за нив. Потсетуваме, во 18:00 часот започнува директниот пренос од ова финале на 1ТВ.

 

Back To Top