skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јурина е нов член на Шкупи

Јурина е нов член на Шкупи
  • 27.06.2019

Босанскиот интернационалец Марин Јурина е нов член на тимот на Шкупи. Клубот официјално го претстави играчот за врска на својот сајт со што го направи третото ново име летово на Чаир.

Јурина е играч за врска кој „оперира“ по десната страна и во моментов има 25. години. Има искуство од играње во Хрватска каде што бил дел од младинскиот погон на Хајдук, а потоа и на Задар. Има сериозно искуство со играње во Словенија, за екипите на Копер, Анкаран и Кршко, а последно бил дел од тимот на Челик Зеница.

Покрај Јурина, Шкупи летово се засили претходно со Бојан Ѓорѓиевски и Дарко Илиески, како и со тројца интернационалци од Африка.

Back To Top