skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Јувентус го претстави Данило

Јувентус го претстави Данило
  • 13.08.2019

– Јувентус официјално го промовираше бразилскиот репрезентативец Данило, кој минатата недела беше привлечен во Манчестер Сити.

Жоао Кансело замина во спротивна насока.

Дваесет и осум-годишниот Данило смета дека ова е вистинското време тој да му се придружи на италијанскиот шампион.

– Моите први впечатоци се многу добри. Бев многу топло примен и се чувствувам одлично за време на првите неколку дена овде. Имав разговори со Јувентус во минатото, но сега беше вистинското време да дојдам тука.

Во Торино ги има сите услови да бидам многу среќен. За мене, атмосферата е важна не само на, туку и надвор од теренот, а во Сари видов одличен став кон тимот, рече Данило.

Back To Top