skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Ѓошевски: За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички – нема странство, излез во Европа само за најдобрите (ВИДЕО)

Ѓошевски: За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички – нема странство, излез во Европа само за најдобрите (ВИДЕО)
  • 14.09.2018

Најуспешниот фудбалски менаџер во Македонија, Никола Ѓошевски, сопственик на компанијата „Спортс менаџмент консалтинг“ гостуваше во отвореното студио на „1ТВ“.

Ѓошевски веќе 6 години активно работи на оваа професија, која кај нас се уште не ѐ развиена како низ европските земји и светот. Од неодамна, Ѓошевски активира и „Скаутинг-платформа“, преку која македонските фудбалери ќе можат многу полесно да бидат следени од странските скаути и клубови.

Само 1% од домашните фудбалери реализираат успешни трансфери надвор од Македонија, а тоа дефинитивно е поразителна бројка, која според Ѓошевски, многу брзо ќе се смени со првата „скаутинг-платформа“ во Македонија. Сепак, менаџерот не ја игра главната улога во трансферите, многу работи поврзани со фудбалерот се пресудни. За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички нема странство, излез во Европа ги очекува само најдобрите, вели Ѓошевски меѓу другото во отвореното студио на „1ТВ“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top