skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Ѓошевски: За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички – нема странство, излез во Европа само за најдобрите (ВИДЕО)

Ѓошевски: За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички – нема странство, излез во Европа само за најдобрите (ВИДЕО)
  • 14.09.2018

Најуспешниот фудбалски менаџер во Македонија, Никола Ѓошевски, сопственик на компанијата „Спортс менаџмент консалтинг“ гостуваше во отвореното студио на „1ТВ“.

Ѓошевски веќе 6 години активно работи на оваа професија, која кај нас се уште не ѐ развиена како низ европските земји и светот. Од неодамна, Ѓошевски активира и „Скаутинг-платформа“, преку која македонските фудбалери ќе можат многу полесно да бидат следени од странските скаути и клубови.

Само 1% од домашните фудбалери реализираат успешни трансфери надвор од Македонија, а тоа дефинитивно е поразителна бројка, која според Ѓошевски, многу брзо ќе се смени со првата „скаутинг-платформа“ во Македонија. Сепак, менаџерот не ја игра главната улога во трансферите, многу работи поврзани со фудбалерот се пресудни. За резервите во Вардар, Шкендија, Работнички нема странство, излез во Европа ги очекува само најдобрите, вели Ѓошевски меѓу другото во отвореното студио на „1ТВ“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top