skip to Main Content

Ѓоко Хаџиевски ја напушти Беласица

Ѓоко Хаџиевски ја напушти Беласица
  • 15.04.2019

Поранешниот селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Ѓоко Хаџиевски одлучил да ја напушти Беласица по ремито со Победа во 28 коло од ПМФЛ.

Најавите дека Хаџиевски ќе остане подолго на кормитото на Беласица по елиминацијата од Македонија ЃП во полуфиналето од Купот на Македонија не се остварија. Хаџиевски беше најпрво ангажиран како спортски директор во Беласица по стартот на сезоната а потоа ја доби улогата и на шеф на стручниот штаб.

Беласица по 28 кола во ПМФЛ е на предпоследното место со 24 бода, девет повеќе има Македонија ЃП која е во сигурната зона на 7 место.

Во следното коло од нашето најсилно фудбалско првенство, Беласица ќе и гостува на Академија Пандев во локалното дерби.

Back To Top