skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ѓоковиќ: Ја прифаќам поканата на Заев – ќе дојдам во Македонија

Ѓоковиќ: Ја прифаќам поканата на Заев – ќе дојдам во Македонија
  • 14.07.2019

Новак Ѓоковиќ денеска во епско финале славеше над Федерер со 3:2 на Гренд Слем турнирот во Вимблдон.

По големиот триумф Ноле на победничката прес-конференција одговори на две прашања на новинарот на Макфакс.

Запрашан дали вечерва ќе се слави исто како и после натпреварот против Хуркач и дали повторно ќе запее некоја македонска песна со која ќе ги поздрави македонските навивачи, Ноле одговори:

„Многу поздрав до Македонија, до Скопје. Ви благодарам многу. Не е тука кумот Невен, тој беше соучесник на забавата кога пеевме после победата против Хуркач. Ќе видиме какво ќе биде расположението, сега е веќе доцна, децата ќе спијат. Веројатно жена ми и јас ќе запееме некоја балада.“

Запрашан дали ја видел јавната покана упатена од премиерот Заев да ја посети Македонија, Ѓоковиќ рече:

„Ја видов поканата и го прифаќам повикот, не знам кога тоа ќе се случи, но сигурно ќе дојдам во Македонија бидејќи морам да го видам Охрид.“

Овие одговори можете да ги видите после 16. минута на видеото.

Back To Top