skip to Main Content

Штербик дефинитивно во „аут“, Наѓ сепак ќе игра

Штербик дефинитивно во „аут“, Наѓ сепак ќе игра
  • 02.06.2019

Арпад Штербик нека да биде на голот на Веспрем на вечерашниот дуел против Вардар. Тој се повреди во полуфиналето, и нема навреме да се опорави. Ова секако дека е добра вест за нашиот првак, а од друга страна искусниот Лазло Наѓ навреме ја санираше повредата на рамото. Тој сепак, ќе биде во состојба да му се спротивстави на Вардар денеска, а колку ќе биде во состојба да помогне ќе видиме.

Игор Карачиќ пак, еден од најдобрите играчи на Вардар на вчерашниот меч го повреди листот на левата нога и денеска прави долопнителни прегледи за да се увиди дали ќе може да настапи во финалето против Веспрем.

 

 

Back To Top