skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП денеска дел од Лигата на Европа

Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП денеска дел од Лигата на Европа
  • 11.07.2019

 

Македонските преставници во годинешните квалифиакции за Лигата на Европа, екипите на Шкупи, Академија Пандев и Македонија ЃП, денеска ги играат стартните мечеви од првото квалификациско коло.

Прва ќе настапи екипата на Шкупи, која од 15:30 часот на гостински терен ќе му гостува на Ерменски Пјуник екипа добро позната за македонски фудбалски прилики.

Од 17:00 часот пак исто така против ерменски противник на гостински терен во името на тимот на Алашкерт екипата на Македонија ЃП по долги години одсуство ќе не претстави на интернационална сцена.

Конечно од 19:00 часот на Арената Тодор Проески во Скопје  освојувачот на националниот куп на Македонија, тимот на Академија Пандев ќе го пречека претставникот на Босна и Херцеговина, тимот на Зрињски.

Back To Top