skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Чичарито ќе ги решава проблемите на Валенсија во нападот

Чичарито ќе ги решава проблемите на Валенсија во нападот
  • 01.01.2019

Валенсија ќе се обиде да го привлече напаѓачот Хавиер Ернандез од Вест Хем за време на јануарскиот трансфер прозорец, информира „АС“.

Тренерот на Валенсија Марселињо Гарсија Торал го одобрил привлекувањето мексиканскиот напаѓач.

Пред Чичарито да пристигне на „Местаља“, Валенсија ќе мора да се раздели со Миши Батшуаи, кој беше отстапен од Челзи.

Валенсија и Челзи се обидуваат да го решат случајот со белгискиот напаѓач, кој така и не успеа да импресионира со неговите настапи. Марселињо не бил среќен со Баштшуаи и сакал да го отстрани од својот тим.

Во исто време, Чичарито има искуство во Ла Лига со престојот во Реал Мадрид во сезоната 2014/15, кога постигна седум гола.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top