skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Османи оптимист дека многу бргу ќе се најде решение за законот за ЈО
Заев: Секој предлог за законот за јавно обвинителство е вреден за внимание
ВМРО-ДПМНЕ достави предлог за законот за ЈО

Чешка го победи Бразил и ги задржа шансите за четвртфинале на СП во Кина

Чешка го победи Бразил и ги задржа шансите за четвртфинале на СП во Кина
  • 07.09.2019

Кошаркарите на Чешка неочекувано забележаа висока победа против Бразил и значително си ги зголемија шансите за четвртфинале на Светското првенство во Кина. Чесите триумфираа со 93:71 и со евентуална победа над Грција во следната рунда ќе се најдат помеѓу осумте најдобри.

Во вториот натпревар од К-групата, попладнево од 14:30 часот играат Грција и САД. Во пресрет на овој натпревар Чешка е прва со 7 бода, исто толку има и Бразил, САД имаат 6, додека Грција е последн со 5 бода.

Back To Top