skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Челси се засилува со Аризабалага и Ковачиќ, а во Реал го испраќа Куртоа

Челси се засилува со Аризабалага и Ковачиќ, а во Реал го испраќа Куртоа
  • 08.08.2018

Атлетик Билбао потврди дека голманот Кепа Аризабалага го напушта клубот. Баскијците преку соопштение ја известија јавноста дека голманот самиот си ја платил откупната клаузула од 71 милион фунти

Се очекува денеска да потпише договор со Челси, со што и официјално ќе стане најскапиот голман на сите времиња. Само еден месец рекордот го држеше Алисон Бекер откако за 65 милиони фунти од Рома се пресели во Ливерпул.

Трансфер-размена: Матео Ковачиќ во Челси, Тибо Куртоа во Реал Мадрид

Аризабалага ќе пристигне во Челси како замена за Тибо Куртоа, кој ќе се пресели во Реал Мадрид, а во спортивен правец во Лондон ќе замине Матео Ковачиќ, кој според „Скај Спортс“ веќе денеска е на прегледи, каде се очекува да потпише за Челси.

Хрватот изминативе две сезони не добиваше голема шанса во „Кралскиот клуб“, па токму затоа одлучи да ја смени средината. Пред неколку денови го одби Манчестер Јунајтед поради дефанзивниот фудбал на Мурињо и го одбра Челси за едногодишна позајмица вредна 35 милиони фунти, со опција Куртоа да се пресели на „Бернабе“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top