skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Хамилтон ја освои пол-позицијата во Мелбурн, Мерцедес со половина секунда пред Ферари

Хамилтон ја освои пол-позицијата во Мелбурн, Мерцедес со половина секунда пред Ферари
  • 16.03.2019

Луис Хамилтон ги освои категорично квалификациите за ГП на Австралија, следен од својот тимски колега Валтери Ботас.

Ферари останаа на половина секунда зад Мерцедес, откако Себастијан Фетел беше побрз од Шарл Леклер, кој покажа завидна брзина, но остана петти по Макс Верстапен со Ред Бул.

Хас го повторија силниот старт од минатата година, откако Грожан и Магнусен се наредија на шесто и седмо место.

Одлично впечаток остави дебитантот во Мекларен, Ландо Норис, кој запиша осмо време.

Топ 10 ги затворија Кими Раиконен со Алфа Ромео и Серхио Перез со Рејсинг Поинт.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top