skip to Main Content

(Фото) 1ТВ подобар од Сител ТВ

(Фото) 1ТВ подобар од Сител ТВ
  • 15.12.2018

Во рамки на фудбалскиот турнир кој се игра меѓу медиумите во Македонија, 1ТВ претпладнево беше поуспешен од Сител телевизија. Натпреварот заврши со конечен резултат 2:1 во корист на екипата на 1ТВ. Првиот гол за екипата на 1ТВ го даде Филип Пешевски, подоцна Драган Котовски го зголеми водството на 2:0, а почесниот погодок за Сител ТВ го постигна играчот Александар Митовски. Во малата сала „ Јане Сандански„ имаше навивачи кои ги бодреа нивните екипи. Утре продолжуваат натпреварите во мал фудбал, со градоначалниците од  скопските општини, а се натпреваруваат и пејачките против новинарките.

Back To Top