skip to Main Content

(ФОТО) Танушев прво летно засилување за Академија Пандев

(ФОТО) Танушев прво летно засилување за Академија Пандев
  • 12.06.2019

Македонскиот фудбалски прволигаш и освојувач на националниот Куп, Академија Пандев започна со засилување на тимот пред престојниот предизвик, настапот во квалификациите од Лига Европа.

Ѓорги Танушев е првото засилување за Академија Пандев. Танушев е струмичко дете, а минатата сезона настапуваше за екипата на Победа и ќе биде одлично освежување во средниот ред.

Покрај Танушев, во сениорскиот тим се вратени и Кристијан Велиновски кој беше позајмен во Брегалница, како и Емир Скендери кој беше пратен на позајмица во Кожуф.“ – соопштуваат од Академија Пандев.

Back To Top