skip to Main Content

(ФОТО) Диего Коста суспендиран до крајот на сезоната во Шпанија  

(ФОТО) Диего Коста суспендиран до крајот на сезоната во Шпанија  
  • 11.04.2019

Поранешниот репрезентативец на Шпанија, Диего Коста најверојатно го одигра последниот натпревар во дресот на Атлетико Мадрид.

Дисциплинската комисија на Шпанската фудбалска федерација одлучи да го казни Коста со осум натпревари поради сканалозното оснесување кон судијата Манцано од дербито со Барселона.

Коста ќе мора да плати и казна од 6010 евра додека неговиот клуб доби глоба од 2800 евра. Коста и Атлетико имаат право на жалба по оваа одлука.

Back To Top