skip to Main Content

(ФОТО) Ангеловски го објави списокот на играчи за дуелите со Летонија и Словенија

(ФОТО) Ангеловски го објави списокот на играчи за дуелите со Летонија и Словенија
  • 13.03.2019

Со четворица повратници во тимот и со желба за продолжување на позитивните резултати, македонската машка фудбалска репрезентација од понеделник се собира во Скопје пред Евроквалификацискиот двомеч против Летонија и против Словенија.

Селекторот на А тимот, Игор Ангеловски денеска го објави списокот на 23 играчи кои ќе конкурираат за почетната единесетка. Во составот се враќаат младиот Дарко Чурлинов,  стоперите Дарко Велковски и Кире Марковски и напаѓачот Крсте Велковски.

Неизвесни за настап се Иван Тричковски и Стефан Спировски а од стандардните од предходно беше познато дека нема да игра Аријан Адеми.

Во воведното коло од Евроквалификациите Македонија ќе ја пречека Летонија во Скопје на 21 март додека во второто коло на 24 март нашата репрезентација ќе гостува во Љубљана, на Стожице ќе истрча против Словенија.

Back To Top