skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(ФОТО) Алушовски нов тренер на Еурофарм Работник

(ФОТО) Алушовски нов тренер на Еурофарм Работник
  • 20.02.2019

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Стевче Алушовски е изорот на раководството на Еурофарм Работник за нов тренер по прекинот на соработката со Ѓорѓе Чиркович.

Официјализирањето на сорбаботката е потврдена преку официјалната инстагран-страница на Работник. Алушовски се враќа во Битола како тренер по една година откако минатата сезона беше на клупата на Пелистер.

Алушовски ќе дебитира на клупата на Работник во сабота на гостувањето кај Нексе во натпревар од третото коло од ЕХФ Купот.

Back To Top