skip to Main Content

(ФОТО) Алушовски нов тренер на Еурофарм Работник

(ФОТО) Алушовски нов тренер на Еурофарм Работник
  • 20.02.2019

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Стевче Алушовски е изорот на раководството на Еурофарм Работник за нов тренер по прекинот на соработката со Ѓорѓе Чиркович.

Официјализирањето на сорбаботката е потврдена преку официјалната инстагран-страница на Работник. Алушовски се враќа во Битола како тренер по една година откако минатата сезона беше на клупата на Пелистер.

Алушовски ќе дебитира на клупата на Работник во сабота на гостувањето кај Нексе во натпревар од третото коло од ЕХФ Купот.

Back To Top