skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина
  • 07.08.2019

Играчот од средниот ред на Монако, Цеск Фабрегас призна дека би сакал да игра во Купот на Либертадорес.

Триесет и двегодишниот Шпанец е подготвен да се приклучи на аргентинскиот клуб.

– Зошто еднаш да не играм во Купот Либертадорес ? Аргентинската лига ми изгледа многу конкурентна. Би било убаво да се игра таму, изјави Фабрегас на радио „СуперДепортиво“.

Фабрегас пред Монако играше за челзи, Барселона и Арсенал.

Back To Top