skip to Main Content

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина

Фабрегас подготвен да ја продолжи кариерата во Аргентина
  • 07.08.2019

Играчот од средниот ред на Монако, Цеск Фабрегас призна дека би сакал да игра во Купот на Либертадорес.

Триесет и двегодишниот Шпанец е подготвен да се приклучи на аргентинскиот клуб.

– Зошто еднаш да не играм во Купот Либертадорес ? Аргентинската лига ми изгледа многу конкурентна. Би било убаво да се игра таму, изјави Фабрегас на радио „СуперДепортиво“.

Фабрегас пред Монако играше за челзи, Барселона и Арсенал.

Back To Top