skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Уште една „шлаканица“ за Работнички од Блокотехна, шанса за МЗТ да осамне на врвот

Уште една „шлаканица“ за Работнички од Блокотехна, шанса за МЗТ да осамне на врвот
  • 01.05.2019

Домашното кошаркарско Суперлигашко првенство станува се понеизвесно. Блокотехна попладнево по втор пат сезонава го надигра актуелниот првак Работнички, сега со убедливи 82:63

По суспензијата на салата „Градски парк“, тимот на Марин Докузовски наместо на свој терен, домаќин беше во салата „НОЕЛ“ во Гевгелија. Таму, Блокотехна постојано го контролираше резултатот, добивајќи ги сите четири периоди за на крајот да запише убедлива победа со 19 поени разлика.

Најзаслужен беше Фундербург со фантастични 32 поени, а кај Работнички прв поентер со 25 беше Вашингтон. Блокотехна со оваа победа се зацврстува на третото место кое води во плејофот, за разлика од Работнички, кои и дефинитино ќе ја загубат лидерската позиција доколку МЗТ Скопје задутре триумфира во домашниот дуел против Гостивар.

Утре пак, четвртото коло продолжува со мечот меѓу Кожув и Куманово од 18 часот.

Back To Top