skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
Двајцата претседателски кандидати очекуваат победа во вториот круг
Евакуирана Операта во Сиднеј поради истекување на гас
Ден на национална жалост во Шри Ланка
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Видео) Тројца уапсени за нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит

(Видео) Тројца уапсени за нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит
  • 10.02.2019

Сплитската полиција утрово уапси тројца мажи кои сеповрзуваат со нападот на ватерполистите на Црвена звезда на брегот на Сплит, а кај еден од нив е пронајден украден дрес. Полицијата вели дека по еден човек сè уште трага, пренесоа локалните медиуми.

Четворицата играчи на Црвена ѕвезда беа нападнати вчера попладне додека седеле во кафуле.

Тројца побегнале, додека четвртиот се спасил со скокање во морето.

Ватерполистите на српскиот тим требаше да играат натпревар со Сплит, но поради инцидентот, натпреварот беше одложен.

Дел од хрватската јавност жестоко го осуди вчерашниот напад, оценувајќи дека е напад од хулигани, кој не смеел да се случи.

Од Хрватскиот ватерполо сојуз соопштија дека „секој чин на насилство кон било кого е неприфатлив“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top