skip to Main Content

Трка за Бахреин

Трка за Бахреин
  • 07.04.2018

Шампионатот во формула 1 продолжува овој викенд со трката во Бахреин.

Квалификациите ке се одржат во сабота од 17:00 часот,а стартот на втората трка на овогодинешниот шампионат е во недела во 17 часот и 10 минути.

Светскиот шампион во формула 1 Луис Хамилтон ке ја стартува трката пет позиции подолу откако е казент поради грешката на неговиот тим.

Наводно тимот на Хамилтон морал да постави нов менувач што е против правилата на формула 1.

На првата трка во Австралија победи Себастијан Фетел,пред британецот Луис Хамилтон и Финецот Кими Рајконен

Back To Top