skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Трката за претседател на МКФ може да почне, избори на 15 мај!

Трката за претседател на МКФ може да почне, избори на 15 мај!
  • 18.04.2019

Управниот одбор на МКФ одлучи, годишното собрание на кое ќе може да се бира нов претседател на нашата кошаркарска федерација ќе се одржи на 15 мај.

Нашиот поранешен репрезентативец Перо Антиќ и актуелниот спортски директор на МКФ, Владимир Темелковски веќе најавија кандидатури, останува нејасно дали актуелниот претседател Петар Наумоски ќе брка нов мандат.

Со одлуката на Управниот одбор на МКФ секој клуб ќе може да номинира повеќе од еден кандидат за прв човек на МКФ.

Неофицијално во трката за челната позиција во МКФ е и поранешниот пратеник на собранието на РМ, Еско Рахиќ пишува Екипа.мк

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top