skip to Main Content

Трета пол позиција во низа за Леклер

Трета пол позиција во низа за Леклер
  • 21.09.2019

На трета трка во низа Чарл Леклер од Монако се избори за пол позиција, овој пат ќе ја има на Големата Награда на Сингапур.

Возачот на Ферари ја помина патеката за 1:36.217. Зад него останаа Британецот Луис Хамилтон од Мерцедес, тимскиот колега на Леклер, Себастијан Фетел, а на четвртата позиција заврши Макс Верстапен од Ред Бул.

Во вкупниот поредок Хамилтон води со 284 бодови пред Ботас со 221 и Верстапен со 185.

Back To Top