skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Брима: Македонците пооптимисти во светски рамки за меѓународните политики на САД, Русија, Кина и ЕУ
Спираки: Официјалното име на соседната земја е Северна Македонија, дискусијата за таблите е од мало значење
СДСМ и ДУИ бараат консензуален претседателски кандидат
За олеснување на трговијата и транспортот 26,2 милиони евра од Светска банка
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Трансфер на Лихтштајнер во Арсенал

Трансфер на Лихтштајнер во Арсенал
  • 01.06.2018

Дефанзивецот Стефан Лихтштајнер се согласи да се пресели во Арсенал, а трансферот официјално да биде објавен пред почетокот на Светското првенство. Ветеранот сигурно заминува по седум години во Јувентус, по истекувањето на договорот на 30 јуни, објави Газета дело Спорт

Арсенал во изминатите неколку недели беше во преговори со репрезентативецот на Швајцарија и тие според весникот, резултирале со договор.

Лихтштајнер во моментов се подготвува за Светското првенство во Русија со репрезентацијата на Швајцарија.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top