skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

ТОРОНТО НЕ ЈА ИСКОРИСТИ ПРВАТА МЕЧ ТОПКА ЗА НБА ТИТУЛА – ГОЛДЕН СТЕЈТ СЕ НАМАЛИ НА 3-2

ТОРОНТО НЕ ЈА ИСКОРИСТИ ПРВАТА МЕЧ ТОПКА ЗА НБА ТИТУЛА – ГОЛДЕН СТЕЈТ СЕ НАМАЛИ НА 3-2
  • 11.06.2019

Торонто на свој терен не ја искористи првата меч топка за шампионската НБА титула. Актуелниот првак Голден Стејт потврди дека нема лесно да го предаде тронот триумфирајќи со тесни 106-105 за намалување на 3-2 во финалната серија. Трагичар на мечот беше Лаури откако промаши шут за победа на Торонто и тоа со звукот на сирената.
Претходно, Голден Стејт во живот го одржаа Стеф Кари и Клеј Томпсон, првиот заврши со 31 поен, вториот со 26. По долга пауза се врати Кевин Дурент со 11 поени за 10 минути, но заработи нова повреда која по се изгледа повторно ќе го одалечи. Кај Торонто доминираше Кавај Ленард со 26 поени и 12 скока.
Натпреварот број 6 во финалето од НБА се игра во „Оракл“ арена ноќта во четврток кон петок.

Back To Top