skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Тони Фергусон се повреди и е надвор од борбата против Кабиб Нурмагомедов

Тони Фергусон се повреди и е надвор од борбата против Кабиб Нурмагомедов
  • 02.04.2018

Иако многумина мислеа дека е првоаприлска шега,се воспостави дека Тони Фергусон навистина претрпел повреда на коленото.

Тој е присилен да се откаже од главниот евент на УФЦ 223,но претседателот на организацијата истиот ден најде достојна замена,а тоа е шампионот на перолесната категорија Макс Холавеј.

Ова е четвртиот обид за оваа борба да се реализира откако Кабиб веке откажа во неколку наврати.

Првакот на перолесната категорија Холавеј е во низа од 12 победи и едноставно блеска од самодоверба,но ова ке му биде предизвик бидејки е прва борба во лесна категорија.

Back To Top