skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Тони Фергусон се повреди и е надвор од борбата против Кабиб Нурмагомедов

Тони Фергусон се повреди и е надвор од борбата против Кабиб Нурмагомедов
  • 02.04.2018

Иако многумина мислеа дека е првоаприлска шега,се воспостави дека Тони Фергусон навистина претрпел повреда на коленото.

Тој е присилен да се откаже од главниот евент на УФЦ 223,но претседателот на организацијата истиот ден најде достојна замена,а тоа е шампионот на перолесната категорија Макс Холавеј.

Ова е четвртиот обид за оваа борба да се реализира откако Кабиб веке откажа во неколку наврати.

Првакот на перолесната категорија Холавеј е во низа од 12 победи и едноставно блеска од самодоверба,но ова ке му биде предизвик бидејки е прва борба во лесна категорија.

Back To Top