skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Толку од Трајановски во Академија Пандев

Толку од Трајановски во Академија Пандев
  • 01.06.2019

Младинскиот репрезентативец на Македонија и досегашен член на тимот на Академија Пандев, Филип Трајановски го напушта Струмичкиот прволигаш. Управата на клубот реши да му се заблагодари на дефанзивецот за услугите,и  реши да го ослободи.

Трајановски дојде од шведскиот Гаис.Тој до пристигнувањето во Академија Пандев настапуваше исклучиво во Шведскиот шампионат, од каде што и пристигна. Сега преостанува да се види каде стоперот ќе ја продолжи својата кариера, со оглед на фактот што во моментов беше дел од националниот тим до 21. година но поради повреда оптадна од комбинација за мечот против Послка, во Трнава.

Back To Top