skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Комисијата воздржана за имунитетот на Вељаноски
В понеделник оставка од Котевски, но и извештај од истрагата за инцидентите
Манчевски: Неколку дена пред Конгресот на СДСМ ќе биде познат кандидатот за претседател
Осудените за „Диво насеље“ со отворено писмо до Ахмети, Груевски и Мијалков
Мицкоски: Поддршката за Силјановска Давкова е поддршка за правната држава
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Стартуваше „Спорт 1“, новата спортска емисија на 1ТВ (ВИДЕО)

Стартуваше „Спорт 1“, новата спортска емисија на 1ТВ (ВИДЕО)
  • 07.12.2018

Од вечерва, па секој нареден петок од 21 часот ќе имате можност да ја следите новата спортска емисија „Спорт 1“.

Концептот на оваа емисија е биде составен од неколку сегменти. Првиот дел секогаш резервиран за гости, односно за дебата на актуелни спортски теми. Потоа минути посветени на она што најмногу привлече внимание, збогатено со интервјуа од главните спортски актери. Најави за тоа што не очекува викендов, што не треба да пропуштите. А, на крај за верните гледачи и оние кои внимателно ја следат емисијата, следуваат и награди.

Така беше и воведното издание на Спорт 1. Со зборуваше за успехот на фудбалската репрезентација на Македонија во Лигата на нации, со поранешните селектори Никола Илиевски-Џиџи и Ѓоко Хаџиевски, како гости во студито на 1ТВ. И уште многу спортски содржини збогатени со неколку интервјуа. На крајот за најверните гледачи обезбедивме и награди.

Како изгледаше целата емисија во продолжение…

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top