skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Спорт1: За предизвикот на РФМ и за успехот на Македонија во футсал (ВИДЕО)

Спорт1: За предизвикот на РФМ и за успехот на Македонија во футсал (ВИДЕО)
  • 09.02.2019

Најновото издание на „Спорт 1“ на 1 ТВ мина во знакот на предизвиците со кои се соочува РФМ и потрагата по нов селектор како и за последниот дострел на нашата машка футсал репрезентација и пласманот во главната рунда квалификации за СП.

На овие две теми во студиото на 1 ТВ гостуваа Владимир Глигоров, поранешен селектор на Македонија и Зоран Левески, капитенот на Македонската футсал репрезентација.

Традиционално наградени беа најупорните гледачи со добри спортски познавања.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top