skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

„Спорт 1“ на тема: Македонија на СП во Германија и Данска, амбиции реални можности

„Спорт 1“ на тема: Македонија на СП во Германија и Данска, амбиции реални можности
  • 29.12.2018

Најновото издание на спортската емисија на 1ТВ, „Спорт 1“ мина во знакот на ракометот. Нашата машка ракометна репрезентација во првиот месец од 2019 ќе истрча на Мундијалот кој ќе се игра во Германија и во Данска.

За тоа што се може да очекуваме од нашата репрезентација, за проблемите со кои се соочува и за амбициите кои ги има разговаравме со Горан Ѓоргоновски, поранешен репрезентативец на Македонија.

Во продолжение може да го погледнете четвртото издание на „Спорт 1“ во кое беа наградени и нашите гледачи.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top