skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Со богата спортска содржина и награди мина третата емисија на Спорт 1 на 1ТВ (ВИДЕО)

Со богата спортска содржина и награди мина третата емисија на Спорт 1 на 1ТВ (ВИДЕО)
  • 21.12.2018

Третата емисија на „Спорт 1“ беше посветена на македонската одбојка и последните два предизвици кои го очекуваат Националниот тим на патот до историското Европско првенство.

На оваа тема гости во спортското студио беа генералниот секретар на Одбојкарската федерација на Македонија, Зоран Карановиќ и репрезентативецот Дарко Ангеловски.

Од останатите содржини главно фокусот беше кон гала вечерта на фудбалската федерација на Македонија и доделените награди за најдобрите во 2018-та. Преку линковско вклучување во живо гостин беше и тренерот на ФК Шкендија, Ќатип Османи, како и Иван Јовановски, фитнес тренерот на фудбалската репрезентација.

На крај за сите оние верни гледачи беа доделени пет награди.

Целото издание од третата емисија на „Спорт 1“ во продолжение…

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top