skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Симеоне му се восхитува на Венгер

Симеоне му се восхитува на Венгер
  • 26.04.2018

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изјави дека чувствува огромен респект кон менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер.

Натпреварот на двете екипи вечер во полуфиналето од Лигата на Европа, ќе биде последен на „Емирати“ за Венгер во евро-куповите како менаџер на Арсенал.

– Восхит. Ова е првиот збор што ми паѓа на памет кога зборуваме за Венгер. Тој сам се изгради како еден од најуспешните тренери. Јас сум релативно млад во професијата и сакам да учам од него, изјави Симеоне.

За вечерашниот дуел (почеток 21:05 часот) Симеоне посакува храбра игра и остварување резултат кој ќе го остави Атлетико во игра за финалето.

Back To Top