skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

СЕХА: Вардар денеска ќе се соочи со првиот предизвик во 2019

СЕХА: Вардар денеска ќе се соочи со првиот предизвик во 2019
  • 31.01.2019

По паузата поради Светското првенство, клупскиот ракомет се враќа на програмата. Македонскиот првак, Вардар денеска во Војводина ќе го одигра првиот натпревар во 2019-та, во рамките на 14 коло од СЕХА лигата.

Поголемиот дел од играчите на Роберто Парондо имаа една недела за подготовка пред почетокот на вториот дел од сезоната. Борозан, Горборк, Гедбан и Мораеш, пак сеуште не се подготвени за настап. Дополнителен проблем за „Црвено-црните“ ќе биде одсуството на Игор Карачиќ кој добил неколку слободни денови.

Вардар по 13 одиграни натпревари го зазема второто место на табелата во СЕХА со 11 победи и 2 порази, за разлика од Војводина, на шестата позиција со 5 победи, 7 порази и едно реми. Традицијата е меѓусебниот скор е на страната на Вардар. Од девет одиграни натпревари, македонскиот првак има извојува осум победи, а претпе само еден пораз.

Натпреварот во Нови Сад меѓу Војводина и Вардар се игра од 17.15 часот.

Back To Top