skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Семејство Шумахер: Можете да бидете сигурни дека Михаел е во најдобрите раце

Семејство Шумахер: Можете да бидете сигурни дека Михаел е во најдобрите раце
  • 02.01.2019

Семејството на седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, објави порака по повод неговиот 50-ти роденден.

Најблиските на германски возач кој е роден на 3 јануари 1969 година, изразија длабока благодарност до луѓето кои се загрижени за здравјето на Шумахер.

– Многу сме среќни бидејќи го прославуваме 50-тиот роденден на Михаел. Вие можете да бидете сигурни дека тој е во најдобрите раце, и правиме се што е можно за да му помогнеме. Ве молиме да разберете дека ако ги следиме неговите желби, ќе ја чуваме доверливоста. Мора да го сториме тоа во врска со неговото здравје. Сакаме да ви се заблагодариме за вашата поддршка и н сите им посакуваме здрава и среќна 2019 година, стои во пораката на семејството Шумахер.

Еден од најдобрите возачи во историјата на Ф1 доби сериозна повреда на главата на 29 декември 2013 година при пад на скијање во француските Алпи. Повеќе од шест месеци тој беше во кома. По повредата Михаел Шумахер ниту еднаш не се појави во јавноста.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top