skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Седум гиганти од Европа во трка за Елиф Елмас

Седум гиганти од Европа во трка за Елиф Елмас
  • 15.04.2019

Вториот гол во дресот на Фенербахче за Елиф Елмас е голема препорака за европските фудбалски гиганти. Ова го потврдија медиумите од Турција откако македонскиот репрезентативец му донесе бод на неговиот тим во големото дерби викендов против Галатасарај.

Елмас по одличната партија дополнително го привлекол вниманието на три нови клубови кои сакаат да го купат ова лето. По Лацио, Фиорентина и Тотенхем, од денеска и официјално во трката за потписот на Елмас се вклучиле и Борусија Дортмунд, Олимпик Марсеј, Монако и Севилја.

Неодамна Тотенхем достави понуда до Фенербахче за Елмас во висина од 20 милиони евра, но според тусрскиот весник, Шукру Сарачоглу, побарувањата на Фенерџиите се четири пати повисоки. Се споменува астрономна сума од над 100 милиони евра за заинтересираните за Елмас.

Ваков епилог е нереален но со оглед на најновите фудбалски теркови нема да изненади и доколку некој од заинтересираните, понуди сума од над 40 милиони евра за крилниот напаѓач.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top