skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Сари нема да го дочека март на клупата на Челси!?

Сари нема да го дочека март на клупата на Челси!?
  • 11.02.2019

Убедливиот пораз од Манчестер Сити од 6:0 викендов во Премиерлигата може да се покаже како клучен во одлуките на Роман Абрамовиќ во однос на работата на Маурицио Сари.

Според островските медиуми, Сари до крајот на оваа недела ќе има состанок со сопственикот на „Сините“ по кој ќе биде познато дали Челси ќе добие нов тренер.

Сари по дебаклот на „Етихад“ им се извини на навивачите и потврди дека стравува за неговата работа но и покрај тоа според него важно е играчите да реагираат позитивно на следниот натпревар.Неофицијално, на „Стенфорд Бриџ“ повторно може да се врати Антони Конте доколку Сари добие отказ.

Според островјани, тоа најверојатно ќе се случи за помалку од две седмици  доколку Челси биде елиминиран од Јунајтед во ФА Купот.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top