skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Сари: Дербито против Сити ќе се реши во средината на теренот

Сари: Дербито против Сити ќе се реши во средината на теренот
  • 10.02.2019

Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари очекува денешното дерби против Манчестер Сити да се реши во средината на теренот. Двата тима ќе се сретнат еден против друг на „Етихад“ во натпревар од 26-тото коло на Премиер лигата, а „сините“ ќе излезат во судирот, во улога на аутсајдери.

– Мислам дека можеме да ја играме нашата игра, ако прво го спречиме Фернандињо. Не мислам дека овој натпревар ќе се одлучи од напаѓачите, туку во средината на теренот, објави италијанскиот стручњак на пресконференцијата пред натпреварот.

Тој очекува „пеколно тежок меч“, но додаде дека неговиот тим нема да се предаде и ќе се обиде да постигне добар резултат.

– Очекувам противникот да се обидува секогаш да ја контролира топката, тие можат да го направат тоа. Сигурно средбата ќе биде пеколно тешка за нас, нема спор по прашањето. Во принцип ние сме навикнати да ја контролираме топката во средбите во кои играме, така да овој судир ќе биде различен за нас. Сепак нема да се предадеме и ќе се обидеме да постигнеме добар резултат. Ќе направиме обид да го играме нашиот фудбал и ако работите излезат според планот, ќе биде супер, изјави тој.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top