skip to Main Content

Само на 1ТВ: Од 15 часот борба на титаните – Федерер – Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон 2019

Само на 1ТВ: Од 15 часот борба на титаните – Федерер – Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон 2019
  • 14.07.2019

Ексклузивно на 1ТВ денеска од 15:00 часот – 133 издание на престижниот Вимблдон по 49 пат ќе ги соочи првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ и легендарниот Роџер Федерер.

Првиот носител и бранител на круната атакува на петтата титула во Лондон против осумкратниот освојувач на неофицијалното светско тениско првенство.

Ѓоковиќ и Федерер по трет пат во кариерата ќе играат еден против друг во финалето на Вимблдон.

Србинот победи во 2015 и 2014 година а има 26 триумфи против Швајцарецот по 48 мечеви.

Гледајте го финалето на Вимблдон – само на 1ТВ.

Back To Top