skip to Main Content

Рутинска победа на МЗТ Скопје против Спарс во АБА 2

Рутинска победа на МЗТ Скопје против Спарс во АБА 2
  • 14.03.2019

Кошаркарите на Мзт Скопје Аеродром со победа над Спарс од 93:77 го завршија регуларниот дел од АБА 2 лигата. Металците без поголеми проблеми одговорија на денешниот предизвик против тим кој во Скопје допатува без неколкумина стандардни играчи.

Гостите од Сараево немаа сили за посериозно да му се спротистават на нашиот тим кој во натпреварот без резултатско значење влезе мотивиран. Предводени од поранешниот репрезентативец на Македонија, Самарџиски со 26 поени беше најдобриот поединевво составот на Кочов.

МЗТ Скопје во полуфиналето од плеј-офот во АБА 2 лигата ќе игра против Спарс. Предноста на домашниот терен го има екипата од Босна и Херцеговина.

 

Back To Top