skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Рекорд на Вестбрук, Хјустон го доби дуелот со Далас (ВИДЕО)

Рекорд на Вестбрук, Хјустон го доби дуелот со Далас (ВИДЕО)
  • 12.02.2019

Расел Весбрук стана играчот со најмногу трипл-дабл ефекти во низа во најсилната кошаркарска лига на светот.

Вестбрук и Пол Џорџ ја предводеа  Оклахома во победата над  Портланд од 120:111. Вестбрук мечот го заврши со 21 поени 14 скокови и 11 асистенции со што го надмина остварувањето на Вилт Чембрлен од пред половина век.

Вестбрук сега е единствениот кошаркар кој на 10 натпревари по ред постигнал трипл-дабл. Неверојатен натпревар одигра Пол Џорџ со 47 поени 12 скокови и 10 асистенции.

Во неизвесен и тензичен натпревар Торонто го доби соочувањето со Бруклин со 127:125. Ја идвојуваме и победата на Хјустон против Далас од 120:104. Дончиќ за поразените уфрли 21 поен, за Рокетс уште еднаш најдобар беше Харден со 31 постигнат поен.

Резултати:

Кливленд – Њујорк 107:104
Детроит – Вашингтон 121:112
Индијана – Шарлот 99:90
Торонто – Бруклин 127:125
Чикаго – Милвоки 99:112
Хјустон – Далас 120:104
Минесота – ЛА Клиперс 130:120
Оклахома – Портланд 120:111
Денвер – Мајами 103:87

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top