skip to Main Content

Реал Мадрид нов лидер во Примера

Реал Мадрид нов лидер во Примера
  • 26.09.2019

Реал Мадрид синоќа забележа лесна победа над Осасуна со 2:0 и по шестото коло се искачи на врвот на табелата во Шпанското фудбалско првенство.

Головите за кралскиот клуб ги постигнаа Винисиус и Родриго.

Резултати:
Леганес – Атлетик Билбао 1:1
Мајорка – Атлетико Мадрид 0:2
Валенсија – Хетафе 3:3
Реал Мадрид – Осауна 2:0.

Табела:

Реал 14 бода, Атлетико Мадрид 13, Атлетик Билбао 12, Гранада 11, Барселона, Реал Сосиедад и Севилја 10,…

Back To Top