skip to Main Content

Реал е подготвен за Погба да го понуди Бејл плус паричен надоместок

Реал е подготвен за Погба да го понуди Бејл плус паричен надоместок
  • 27.10.2019

Раководството на Реал Мадрид е подготвено на Манчетсер јунајтед, да му понуди паричен надоместок и напаѓачот Герет Бејл во замена за играчот од средниот ред, Пол Погба.

Во таборот на премиерлигашот се подготвени да ја разгледаат оваа опција, бидејќи оваа сезона доживуваат проблеми со ефикасноста. Изминатото лето, Реал Мадрид веќе се обидуваше да го добие Погба, но Манчестер јунајтед бараше 180 милиони евра за предвремен прекин на соработката со Французинот.

Оваа сезона Бејл одигра 11 натпревар, постигна четири гола и забележа две асистенции.

Back To Top