skip to Main Content

Реал го продава Модриќ, бара симболична сума за него

Реал го продава Модриќ, бара симболична сума за него
  • 01.11.2019

Симболични 10 милиони евра, според италијанското издание на „Калчомеркато“. 34-годишниот играч од средниот ред не е далеку од крајот на кариерата, но тој сака да проба нешто ново и да ги смени клупските бои.

Тој, исто така, испадна од сметките на Зинедин Зидан и францускиот стратег смета дека би било поправилно да се наметнуваат млади играчи од средниот ред отколку да му се даде шанса на ветеранот.

Веројатно е дека кариерата на репрезентативецот на Хрватска ќе продолжи во Италија, откако имал разговори со двата гиганти од Милано – Интер и Милан.

За неколку недели, ќе има малку повеќе јасност за неговата иднина.

Back To Top