skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Раџа Наинголан се повреди на дебито за Интер

Раџа Наинголан се повреди на дебито за Интер
  • 19.07.2018

Играчот од средниот ред на Интер Раџа Наинголан се повреди на дебитантскиот меч во дресот на клубот од Милано.

„Нероазурите“ на пријателскиот натпревар се поразени од Швајцарскиот Сион со 2:0, а белгискиот интернационалец во 24 минута го напушти теренот поради повреда на мускулот.

Триесетгодишниот Наинголан се пресели во Интер за 29 милиони евра, а потоа изјави дека трансферот на стадионот Џузепе Меаца не бил негова лична одлука.

Тренерот на тимот од Милано Лучиано Спалети од првата минута на дуелот со Сион им даде шанса на неколку млади играчи. На клупата остана и капитенот Мауро Икарди кој влезе во 62 минута.

Back To Top